Organization Calendar (Whitby Girls Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevMar 26, 2017-Apr 08, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Mar 26Mar 27Mar 28Mar 29Mar 30Mar 31Apr 01
REP - Intermediate A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Atom AA - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Atom A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam BB - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam B - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Intermediate A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Senior A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Midget A1 - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Novice A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Atom BB - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Novice A - 2017 Second Round of LLFHL Playoffs
REP - Peewee AA - 2017 Second Round of LLFHL Playoffs
REP - Atom A - 2017 Second Round of LLFHL Playoffs
REP - Atom AA - 2017 Second Round of LLFHL Playoffs
REP - Intermediate A - 2017 Second Round of LLFHL Playoffs
REP - Novice B - 2017 Third Round of LLHFL Playoffs
REP - Bantam B - 2017 Final Round of LLFHL Playoffs
REP - Midget A1 - 2017 Third Round of LLHFL Playoffs
REP - Bantam A - 2017 Final Round of LLFHL Playoffs
REP - Peewee B - 2017 Final Round of LLFHL Playoffs
REP - Bantam BB - 2017 Final Round of LLFHL Playoffs
REP - Atom BB - 2017 Third Round of LLHFL Playoffs
REP
Atom A
7:00 AM-8:30 AM
Practice
REP
Atom AA
8:30 AM-9:30 AM
Practice
DS
Novice DS - White
9:00 AM-10:30 AM
Practice -I
REP
Atom B
9:30 AM
vs. Oshawa Lady Generals
REP
Peewee AA
10:30 AM
vs. Stoney Creek Sabres
REP
Midget A2
12:00 PM
vs. Leaside Wildcats
DS
Peewee DS
12:30 PM
@ Kingston Ice Wolves
DS
Novice DS - White
12:30 PM-1:30 PM
Practice -I
REP
Novice A
2:15 PM
@ North Halton Twisters
REP
Bantam A
4:30 PM-6:00 PM
Practice
DS
Bantam DS
5:15 PM
@ Durham West Lightning
REP
Bantam BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
REP
Bantam B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
REP
Midget A1
8:30 PM
vs. Durham West Lightning
IPSC 1 [R3G3]
REP
Atom B
4:15 PM-5:45 PM
Practice
REP
Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
REP
Atom BB
4:30 PM-5:30 PM
Practice
REP
Peewee B
5:15 PM-6:45 PM
Practice
DS
Peewee DS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
REP
Peewee A
5:45 PM-6:45 PM
Practice
REP
Midget BB
6:30 PM-8:00 PM
Practice
REP
Peewee BB
6:45 PM
vs. Leaside Wildcats
BAN
Team 2
6:45 PM
vs. BAN - Team 4
IPSC 6 [BAN-PLY11]
BAN
Team 1 - Shark-Mallows
7:45 PM
vs. BAN - Team 3
IPSC 6 [BAN-PLY12]
MID
Team 2
8:00 PM
vs. MID - Team 6
IPSC 5 [MID - PLY13]
REP
Bantam B
8:15 PM-9:15 PM
Practice
MID
Team 1
8:45 PM
vs. MID - Team 4
IPSC 6 [MID - PLY14]
MID
Team 5
9:00 PM
vs. MID - Team 3
IPSC 5 [MID - PLY15]
REP
Midget A1
9:15 PM-10:45 PM
Practice
REP
Atom BB
4:15 PM-5:15 PM
Practice
REP
Atom AA
4:15 PM-5:45 PM
Practice
REP
Bantam BB
5:45 PM-7:15 PM
Practice
REP
Intermediate AA
7:15 PM-8:45 PM
Practice
REP
Bantam A
8:45 PM-10:15 PM
Practice
DS
Novice DS - White
4:30 PM-6:00 PM
Practice
REP
Atom A
4:30 PM-6:00 PM
Practice
REP
Novice A
4:45 PM-5:45 PM
Practice
DS
Novice DS - Blue
4:45 PM-6:15 PM
Practice
REP
Novice B
5:45 PM-6:45 PM
Practice
DS
Atom DS
6:00 PM-7:00 PM
Practice (Details)
REP
Atom AA
6:00 PM-7:30 PM
Practice
REP
Atom BB
6:15 PM-7:15 PM
Practice
REP
Midget A1
6:45 PM-7:45 PM
Practice
DS
Peewee DS
7:00 PM-8:00 PM
Practice (Details)
DS
Bantam DS
7:15 PM-8:15 PM
Practice
REP
Peewee AA
7:45 PM-9:15 PM
Practice
REP
Bantam AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
REP
Intermediate A
8:15 PM-9:45 PM
Practice
REP
Midget AA
9:15 PM-10:45 PM
Practice
REP
Midget BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
REP
Intermediate AA
9:45 PM-11:15 PM
Practice
REP
Atom B
4:30 PM-6:00 PM
Practice
REP
Novice B
4:45 PM-5:45 PM
Practice
REP
Atom A
5:45 PM-6:45 PM
Practice
REP
Bantam BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
REP
Peewee B
6:45 PM-8:15 PM
Practice
REP
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
REP
Bantam B
8:00 PM-9:30 PM
Practice
REP
Midget A2
9:30 PM-11:00 PM
Practice
REP
Atom A
10:00 AM
@ Markham-Stouffville Stars
REP
Atom AA
10:15 AM
@ London Devilettes
REP
Novice A
10:15 AM
vs. Stoney Creek Sabres
REP
Bantam BB
11:00 AM
@ Burlington Barracudas
Vaughan Sports Village (Vaughan (Concord)) C [1]
REP
Bantam B
1:30 PM
vs. Mississauga Chiefs
REP
Novice A
2:00 PM
@ Burlington Barracudas
REP
Atom AA
2:15 PM
vs. Stoney Creek Sabres
REP
Atom A
3:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
REP
Bantam BB
5:00 PM
@ Barrie Sharks
Vaughan Sports Village (Vaughan (Concord)) C [2]
REP
Atom B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
Peewee A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
REP
Peewee BB
6:00 PM-7:30 PM
Practice
MID
Team 6
6:15 PM
vs. MID - Team 5
McKinney 1 [Pool A GM1]
REP
Bantam B
7:00 PM
@ South Huron
MID
Team 1
7:15 PM
vs. MID - Team 2
McKinney 1 [Pool B GM1]
REP
Midget AA
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MID
Team 3
8:15 PM
vs. MID - Team 4
McKinney 1 [Pool C GM1]
NOV
Team 4 - Dodge Grape Jelly
7:30 AM
vs. NOV - Team 1 - Dodge Dolphins
McKinney 2 [Pool A GM1]
TYK
Team 1 - Purple Penguins
8:00 AM
vs. TYK - Team 6 - Orange Roaring Tigers
McKinney 1 [Pool A GM1]
REP
Novice A
8:00 AM
@ Leaside Wildcats
NOV
Team 5 - Dodge Minions
8:30 AM
vs. NOV - Team 2 - Dodge Fireballs
McKinney 2 [Pool B GM1]
TYK
Team 5 - Green Freezies
9:00 AM
vs. TYK - Team 4 - Minions
McKinney 1 [Pool B GM1]
REP
Atom A
9:00 AM
vs. Wilmot Wolverines
NOV
Team 6 - Dodge White Lightning
9:30 AM
vs. NOV - Team 3 - Dodge Smurfs
McKinney 2 [Pool C GM1]
TYK
Team 2 - Dolphins
10:00 AM
vs. TYK - Team 3 - Wild Strawberries
McKinney 1 [Pool C GM1]
PW
Team 4 - Yellow Jackets
10:30 AM
vs. PW - Team 1 - Ice Warriors
McKinney 2 [Pool A GM1]
ATO
Team 5 - Night Owls
11:00 AM
vs. ATO - Team 1 - Red Dragons
McKinney 1 [Pool A GM1]
REP
Bantam BB
11:00 AM
vs. Huron Heat
Canlan Ice Sports North York (North York) 2 [3]
REP
Atom AA
11:30 AM
vs. Aurora Panthers
Canlan Ice Sports – York [aaa5]
PW
Team 6 - Sharks
11:30 AM
vs. PW - Team 3 - Fireballs
McKinney 2 [Pool B GM1]
ATO
Team 2 - Blue Ice Wolves
12:00 PM
vs. ATO - Team 4 - Gators
McKinney 1 [Pool B GM1]
REP
Novice A
12:00 PM
@ TBA
PW
Team 5 - Blazing Phoenix
12:30 PM
vs. PW - Team 2 - Ice Breakers
McKinney 2 [Pool C GM1]
ATO
Team 6 - Blizzards
1:00 PM
vs. ATO - Team 3 - Yellow Jackets
McKinney 1 [Pool C GM1]
MID
Team 4
1:30 PM
vs. MID - Team 3
McKinney 2 [Pool C GM2]
REP
Novice A
1:30 PM
@ TBA
REP
Midget AA
2:00 PM
@ Oakville Hornets
BAN
Team 2
2:00 PM
vs. BAN - Team 4
McKinney 1 [Pool A Gm1]
REP
Atom A
2:00 PM
vs. North Halton Twisters
MID
Team 2
2:45 PM
vs. MID - Team 1
McKinney 2 [Pool B GM2]
BAN
Team 1 - Shark-Mallows
3:00 PM
vs. BAN - Team 3
McKinney 1 [Pool B GM1]
MID
Team 5
4:00 PM
vs. MID - Team 6
McKinney 2 [Pool A GM2]
REP
Intermediate AA
4:15 PM
@ Aurora Panthers
REP
Bantam B
5:00 PM
vs. West Oxford
Midget Division
5:15 PM-6:00 PM
Buffer Ice for HL Championship
REP
Bantam AA
5:30 PM
@ Mississauga Chiefs
REP
Atom AA
5:45 PM
vs. 3rd vs 4th
REP
Atom AA
6:00 PM
vs. 1st vs 2nd
REP
Peewee A
6:00 PM
vs. Clarington Flames
REP
Bantam BB
8:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
Canlan Ice Sports North York (North York) 5 [4]
REP
Bantam B
9:45 PM
@ Buffalo
Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06Apr 07Apr 08
REP - Atom AA - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Atom A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam BB - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Bantam B - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Intermediate A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Senior A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Midget A1 - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Novice A - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Atom BB - LLFHL Championship Weekend 2017
REP - Midget AA - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Midget A1 - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Midget BB - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Intermediate AA - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Senior A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Novice A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Atom AA - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Atom A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Atom BB - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Atom B - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Peewee AA - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Peewee A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Peewee BB - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Peewee B - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Bantam AA - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Bantam A - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Bantam BB - OWHA Provincial Weekend 2017
REP - Bantam B - OWHA Provincial Weekend 2017
REP
Bantam B
8:00 AM
vs. Ennismore
TYK
Team 3 - Wild Strawberries
8:15 AM
vs. TYK - Team 2 - Dolphins
McKinney 1 [Pool C GM2]
NOV
Team 3 - Dodge Smurfs
9:00 AM
vs. NOV - Team 6 - Dodge White Lightning
McKinney 2 [Pool C GM2]
REP
Atom A
9:00 AM
vs. Cambridge Roadrunners
TYK
Team 4 - Minions
9:15 AM
vs. TYK - Team 5 - Green Freezies
McKinney 1 [Pool B GM2]
NOV
Team 2 - Dodge Fireballs
10:00 AM
vs. NOV - Team 5 - Dodge Minions
McKinney 2 [Pool B GM2]
TYK
Team 6 - Orange Roaring Tigers
10:15 AM
vs. TYK - Team 1 - Purple Penguins
McKinney 1 [Pool A GM2]
NOV
Team 1 - Dodge Dolphins
11:00 AM
vs. NOV - Team 4 - Dodge Grape Jelly
McKinney 2 [Pool A GM2]
ATO
Team 3 - Yellow Jackets
11:15 AM
vs. ATO - Team 6 - Blizzards
McKinney 1 [Pool C GM2]
ATO
Team 4 - Gators
12:00 PM
vs. ATO - Team 2 - Blue Ice Wolves
McKinney 2 [Pool B GM2]
ATO
Team 1 - Red Dragons
12:15 PM
vs. ATO - Team 5 - Night Owls
McKinney 1 [Pool A GM2]
REP
Peewee B
12:15 PM-1:45 PM
Practice
REP
Bantam BB
1:00 PM
vs. unknown
Canlan Ice Sports North York (North York) 3 [Finals Gold]
REP
Bantam BB
1:00 PM
vs. Unknown
Canlan Ice Sports North York (North York) 6 [Finals Bronze]
BAN
Team 4
1:00 PM
vs. BAN - Team 2
McKinney 2 [Pool A GM2]
PW
Team 2 - Ice Breakers
1:15 PM
vs. PW - Team 5 - Blazing Phoenix
McKinney 1 [Pool C GM2]
REP
Peewee AA
1:45 PM-3:15 PM
Practice
BAN
Team 3
2:00 PM
vs. BAN - Team 1 - Shark-Mallows
McKinney 2 [Pool B GM2]
PW
Team 3 - Fireballs
2:15 PM
vs. PW - Team 6 - Sharks
McKinney 1 [Pool B GM2]
REP
Bantam B
2:30 PM
vs. Bronze
REP
Bantam B
2:30 PM
vs. Bronze
REP
Bantam AA
3:00 PM
vs. Mississauga Chiefs
Bantam Division
3:00 PM-4:00 PM
Buffer Ice for HL Championship
PW
Team 1 - Ice Warriors
3:15 PM
vs. PW - Team 4 - Yellow Jackets
McKinney 1 [Pool A GM2]
REP
Midget BB
3:15 PM
vs. North Simcoe Capitals
Peewee Division
4:15 PM-5:15 PM
Buffer Ice for HL Championship
REP
Atom B
4:30 PM
vs. Peterborough Ice Kats
DS
Novice DS - Blue
4:30 PM
vs. Markham-Stouffville Stars
REP
Midget A2
5:00 PM
@ Leaside Wildcats
REP
Midget AA
5:30 PM
vs. Oakville Hornets
REP
Peewee A
6:00 PM-7:30 PM
Practice
REP
Peewee BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
REP
Midget A2
9:00 PM-10:30 PM
Practice
REP
Novice B
4:15 PM-5:15 PM
Practice
REP
Atom AA
5:15 PM-6:15 PM
Practice
REP
Novice A
5:15 PM-6:15 PM
Practice
REP
Peewee BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
REP
Atom BB
6:15 PM-7:15 PM
Practice
REP
Atom B
6:15 PM-7:45 PM
Practice
REP
Bantam BB
7:00 PM-8:30 PM
Practice
REP
Peewee A
7:15 PM-8:15 PM
Practice
REP
Midget A1
7:45 PM-9:15 PM
Practice
REP
Bantam AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice
REP
Midget BB
8:30 PM-10:00 PM
Practice
REP
Midget AA
9:15 PM-10:45 PM
Practice
DS
Novice DS - White
4:15 PM-5:15 PM
Practice
DS
Atom DS
4:30 PM-5:30 PM
Practice
REP
Bantam AA
5:15 PM-7:15 PM
Practice (Details)
REP
Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
REP
Peewee AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
REP
Intermediate AA
7:15 PM-8:45 PM
Practice
REP
Bantam B
8:00 PM-9:00 PM
Practice
REP
Bantam A
8:45 PM-10:15 PM
Practice
REP
Novice B
4:30 PM-5:30 PM
Practice
REP
Peewee BB
4:30 PM-5:30 PM
Practice
REP
Atom A
4:45 PM-5:45 PM
Practice
DS
Novice DS - Blue
4:45 PM-6:15 PM
Practice
REP
Atom B
5:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
REP
Atom AA
5:30 PM-6:30 PM
Practice
REP
Novice A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
REP
Atom BB
5:45 PM-6:45 PM
Practice
DS
Peewee DS
6:15 PM-7:15 PM
Practice (Details)
REP
Peewee A
6:30 PM-7:30 PM
Practice
REP
Bantam BB
6:30 PM-8:00 PM
Practice
REP
Peewee B
6:45 PM-7:45 PM
Practice
DS
Bantam DS
7:15 PM-8:15 PM
Practice
REP
Bantam A
7:45 PM-9:15 PM
Practice
REP
Midget AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
REP
Intermediate AA
8:15 PM-9:45 PM
Practice
REP
Midget BB
9:00 PM
@ Durham West Lightning
DS
Midget DS
9:15 PM-10:45 PM
Practice
REP
Midget A2
9:30 PM-11:00 PM
Practice
REP
Intermediate A
9:45 PM-11:15 PM
Practice
DS
Novice DS - Blue
4:45 PM-5:45 PM
Practice
REP
Bantam B
5:45 PM-6:45 PM
Practice
REP
Midget AA
6:15 PM
vs. Barrie Sharks
Westwood
REP
Senior A
6:45 PM-8:15 PM
Practice
REP
Atom B
8:00 AM
@ Ancaster Avalanche
Meadowvale Four Rinks [83]
REP
Atom AA
8:00 AM
@ Burlington Barracudas
REP
Midget AA
8:15 AM
@ Thunder Bay Queens
REP
Atom A
9:30 AM
vs. Brampton Canadettes
REP
Bantam BB
10:30 AM
vs. Etobicoke Dolphins
REP
Peewee A
10:30 AM
@ Saugeen-Maitland Lightning
Meadowvale Four Rinks [1]
REP
Atom AA
1:15 PM
@ Waterloo Ravens
REP
Atom B
1:30 PM
vs. London Devilettes
Westwood Arena Pad 3 [301]
REP
Midget AA
3:15 PM
vs. Guelph Jr Gryphons
REP
Bantam B
3:45 PM
@ Ennismore
Meadowvale [107]
REP
Atom A
4:00 PM
@ Statford Aces
REP
Novice A
5:15 PM
vs. London Devilettes
Scotiabank Pond Arena [533]
REP
Peewee A
5:15 PM
vs. Stoney Creek Sabres
Meadowvale Four Rinks [2]
REP
Bantam BB
6:45 PM
@ Caledon Coyotes
DS
Bantam DS
8:15 PM-9:45 PM
Practice
REP
Bantam B
9:00 PM
vs. Sudbury
Meadowvale [123]
DS
Midget DS
9:45 PM-11:15 PM
Practice
REP
Atom B
8:00 AM
vs. Napanee Crunch
Westwood Arena Pad 4 [766]
REP
Novice A
8:15 AM
@ Leaside Wildcats
REP
Peewee A
8:15 AM
@ Barrie Sharks
Meadowvale Four Rinks [3]
REP
Bantam BB
10:30 AM
vs. Kanata Rangers
REP
Atom AA
10:30 AM
vs. Sudbury Lady Wolves
REP
Bantam B
11:45 AM
vs. Guelph
Meadowvale [626]
REP
Atom B
1:15 PM
vs. TBA
Westwood Arena
REP
Atom A
1:30 PM
vs. North Bay Ice Boltz
REP
Atom B
5:30 PM
vs. TBA
Westwood Arena
REP
Novice A
5:45 PM
@ Etobicoke Dolphins
REP
Atom AA
7:00 PM
vs. 1st Pool A vs 2nd Pool B -game 967
REP
Atom AA
7:15 PM
vs. 1st Pool D vs 2nd Pool A - game 970
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Other Team Sites
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from wgha.org on Tuesday, March 28, 2017 at 9:23 PM