McKinney 2, Venues (Whitby Girls Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
2019-20
Initiation Division (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Evaluation Skate - Group 2
2019-20
Initiation Division (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Evaluation Skate - Group 1
2019-20
Novice Division (U9)
9:00 AM-10:00 AM
Evaluation Group 2
2019-20
Novice Division (U9)
10:00 AM-11:00 AM
Evaluation Group 1
2019-20
Novice Division (U9)
11:00 AM-12:00 PM
Evaluation Group 3
2019-20
ATO
T5 Stingerz
(5-2)
12:00 PM
vs. ATO - T4 Thunderbolts
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets
(6-5)
1:00 PM
vs. ATO - T1 Red Hot Chili Peppers
2019-20
ATO
T2 Huskies
(6-3)
2:00 PM
vs. ATO - T6 Snapping Turtles
2019-20
JR
Junior Wolves
W (3-1)
3:00 PM
vs. Brampton Canadettes
2019-20
REP
Novice (U9) A
5:00 PM
vs. Clarington Flames
2019-20
REP
Novice (U9) B
6:00 PM
vs. Markham-Stouffville Stars
2019-20
REP
Atom (U11) B
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-20
REP
Senior A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) BB
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) BB
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) AA
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen1
Benchwarmers
(2-1)
8:30 PM
vs. Sen1 - Puck That
2019-20
Sen1
Shifters
(0-4)
9:30 PM
vs. Sen1 - Blue Line Babes
2019-20
ATO
T2 Huskies & T6 Snapping Turtles
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts & T1 Red Hot Chili Peppers
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets & T5 Stingerz
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
BAN
T4 Timberwolves & T3 The Grittys
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
REP
Atom (U11) BB
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
L (2-5)
4:00 PM
vs. Markham-Stouffville Stars
2019-20
REP
Midget (U18) BB
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
W (1-0)
6:30 PM
vs. Clarington Flames
Sep 29Sep 300102030405
2019-20
TYK
Team 3 & Team 1
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
TYK
Team 4 & Team 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 5 & Team 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 1 & Team 6
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 2 & Team 3
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets
(1-7)
12:00 PM
vs. ATO - T2 Huskies
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles
(7-2)
1:00 PM
vs. ATO - T4 Thunderbolts
2019-20
ATO
T5 Stingerz
(4-6)
2:00 PM
vs. ATO - T1 Red Hot Chili Peppers
2019-20
REP
Novice (U9) B
3:00 PM
vs. Barrie Sharks
2019-20
REP
Novice (U9) A
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A2
W (4-3)
5:00 PM
vs. Peterborough Ice Kats
2019-20
REP
Intermediate A
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
REP
Senior A
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) A1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) B
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) A
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Yellow
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Blue
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen2
Panthers
(1-1)
8:30 PM
vs. Sen2 - Cheapskates
2019-20
Sen2
Vixens
(3-0)
9:30 PM
vs. Sen2 - Beavers
2019-20
ATO
T1 Red Hot Chili Peppers & T5 Stingerz
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles & T3 Blue Bullets
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts & T2 Huskies
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
BAN
T2 Green Dragons & T4 Timberwolves
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
W (3-0)
3:00 PM
vs. Scarborough Sharks
2019-20
REP
Peewee (U13) A Yellow
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
5:00 PM
vs. Cold Creek Comets
2019-20
REP
Intermediate A
W (6-3)
6:30 PM
vs. Brampton Canadettes
06070809101112
2019-20
TYK
Team 4 & Team 3
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
TYK
Team 2 & Team 1
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 2 & Team 6
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 4 & Team 1
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 3 & Team 5
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts
(2-4)
12:00 PM
vs. ATO - T1 Red Hot Chili Peppers
2019-20
ATO
T2 Huskies
(3-1)
1:00 PM
vs. ATO - T5 Stingerz
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles
(5-2)
2:00 PM
vs. ATO - T3 Blue Bullets
2019-20
JR
Junior Wolves
L (0-2)
3:00 PM
vs. Waterloo K-W Lady Rangers
2019-20
REP
Bantam (U15) A2
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Intermediate A
W (6-1)
6:30 PM
vs. North York Storm
2019-20
REP
Senior A
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Novice (U9) B
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) BB
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) BB
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) AA
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen1
Shifters
(0-5)
8:30 PM
vs. Sen1 - Benchwarmers
2019-20
Sen1
Blue Line Babes
(0-1)
9:30 PM
vs. Sen1 - Puck That
13141516171819
2019-20
REP
Intermediate A
W (2-1)
6:30 PM
vs. Barrie Sharks
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
DS
Bantam DS
9:30 PM-11:00 PM
WolfPack
2019-20
REP
Atom (U11) B
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) A
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Yellow
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Blue
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen2
Panthers
(1-2)
8:30 PM
vs. Sen2 - Beavers
2019-20
Sen2
Vixens
(0-1)
9:30 PM
vs. Sen2 - Cheapskates
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts & T3 Blue Bullets
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles & T5 Stingerz
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T2 Huskies & T1 Red Hot Chili Peppers
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
BAN
T4 Timberwolves & T1 White Out
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
L (1-2)
3:00 PM
vs. Bluewater Hawks
2019-20
DS
Peewee DS
5:00 PM-6:30 PM
WolfPack
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
W (4-1)
6:30 PM
vs. Kingston Ice Wolves
20212223242526
2019-20
TYK
Team 4 & Team 1
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
TYK
Team 3 & Team 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 6
9:00 AM
vs. NOV - Team 3
2019-20
NOV
Team 1
10:00 AM
vs. NOV - Team 5
2019-20
NOV
Team 2
11:00 AM
vs. NOV - Team 4
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles
(4-0)
12:00 PM
vs. ATO - T3 Blue Bullets
2019-20
ATO
T1 Red Hot Chili Peppers
(2-0)
1:00 PM
vs. ATO - T5 Stingerz
2019-20
ATO
T2 Huskies
(1-1)
2:00 PM
vs. ATO - T4 Thunderbolts
2019-20
JR
Junior Wolves
L (0-1)
3:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-20
DS
Bantam DS
5:00 PM-6:30 PM
WolfPack
2019-20
REP
Intermediate A
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
REP
Senior A
8:00 PM
vs. Brampton Canadettes
2019-20
DS
Peewee DS
5:00 PM-6:30 PM
WolfPack
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Peewee (U13) A Yellow
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
W (2-1)
6:30 PM
vs. Clarington Flames
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) BB
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) BB
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) AA
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen1
Shifters
(1-2)
8:30 PM
vs. Sen1 - Puck That
2019-20
Sen1
Benchwarmers
(0-1)
9:30 PM
vs. Sen1 - Blue Line Babes
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles & T1 Red Hot Chili Peppers
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets & T2 Huskies
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts & T5 Stingerz
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
BAN
T2 Green Dragons & T1 White Out
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
W (5-0)
5:00 PM
vs. Belleville Bearcats
2019-20
REP
Bantam (U15) A2
W (4-2)
6:30 PM
vs. Kingston Ice Wolves
2728293031Nov 01Nov 02
2019-20
TYK
Team 1 & Team 3
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
TYK
Team 2 & Team 4
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
NOV
Team 2
9:00 AM
vs. NOV - Team 5
2019-20
NOV
Team 6
10:00 AM
vs. NOV - Team 4
2019-20
NOV
Team 3
11:00 AM
vs. NOV - Team 1
2019-20
ATO
T2 Huskies
(1-2)
12:00 PM
vs. ATO - T5 Stingerz
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles
(4-3)
1:00 PM
vs. ATO - T4 Thunderbolts
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets
(0-0)
2:00 PM
vs. ATO - T1 Red Hot Chili Peppers
2019-20
REP
Novice (U9) B
3:00 PM
vs. North York Storm
2019-20
REP
Novice (U9) A
4:00 PM
vs. Oakville Hornets
2019-20
REP
Bantam (U15) A2
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Intermediate A
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
REP
Peewee (U13) A Blue
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
(1-0)
6:30 PM
vs. REP - Bantam (U15) A2
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Peewee (U13) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) B
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-20
Sen2
Beavers
(2-2)
8:30 PM
vs. Sen2 - Vixens
2019-20
Sen2
Panthers
(2-1)
9:30 PM
vs. Sen2 - Cheapskates
2019-20
ATO
T5 Stingerz & T2 Huskies
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts & T6 Snapping Turtles
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T1 Red Hot Chili Peppers & T3 Blue Bullets
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
BAN
T1 White Out & T3 The Grittys
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
L (0-1)
3:00 PM
vs. Markham-Stouffville Stars
2019-20
REP
Bantam (U15) B
W (3-0)
4:00 PM
vs. Bancroft Jets
2019-20
REP
Midget (U18) BB
5:00 PM
vs. Napanee Crunch
2019-20
REP
Midget (U18) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
2019-20
TYK
Team 2
7:00 AM
vs. TYK - Team 3
2019-20
TYK
Team 4
8:00 AM
vs. TYK - Team 1
2019-20
NOV
Team 1
9:00 AM
vs. NOV - Team 6
2019-20
NOV
Team 3
10:00 AM
vs. NOV - Team 2
2019-20
NOV
Team 4
11:00 AM
vs. NOV - Team 5
2019-20
ATO
T1 Red Hot Chili Peppers
(0-13)
12:00 PM
vs. ATO - T6 Snapping Turtles
2019-20
ATO
T3 Blue Bullets
(4-5)
1:00 PM
vs. ATO - T2 Huskies
2019-20
ATO
T4 Thunderbolts
(2-0)
2:00 PM
vs. ATO - T5 Stingerz
2019-20
REP
Novice (U9) A
3:00 PM
vs. Belleville Bearcats
2019-20
REP
Novice (U9) B
4:00 PM
vs. North Simcoe Capitals
2019-20
DS
Atom DS
5:00 PM-6:30 PM
Tryout
2019-20
REP
Bantam (U15) B
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
DS
Bantam DS
8:00 PM-9:30 PM
Tryout
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) AA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-20
JR
Junior Wolves
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) BB
9:30 PM-11:00 PM
Practice
2019-20
REP
Atom (U11) B
4:30 PM-5:30 PM
Development
2019-20
REP
Atom (U11) A
5:30 PM-6:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Yellow
6:30 PM-7:30 PM
Development
2019-20
REP
Peewee (U13) A Blue
7:30 PM-8:30 PM
Development
2019-20
Sen1
Blue Line Babes
(3-1)
8:30 PM
vs. Sen1 - Shifters
2019-20
Sen1
Benchwarmers
(1-4)
9:30 PM
vs. Sen1 - Puck That
2019-20
ATO
T1 Red Hot Chili Peppers & T4 Thunderbolts
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T5 Stingerz & T3 Blue Bullets
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-20
ATO
T6 Snapping Turtles & T2 Huskies
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-20
REP
Atom (U11) A
T (1-1)
10:00 AM
vs. Central York Panthers
2019-20
DS
Bantam DS
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-20
DS
Peewee DS
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-20
REP
Midget (U18) AA
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-20
REP
Bantam (U15) A2
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Social Networking
Follow Us On
Follow Whitby Girls Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Whitby Girls Hockey Association on Facebook
- and -
Follow Whitby Girls Hockey Association on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
McKinney 2
222 McKinney Dr , Whitby, ON  L1R 3M3
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    169 - 102 - 55
Printed from wgha.org on Tuesday, May 26, 2020 at 1:51 PM